e-Akademia: „Dokąd zmierza HFT (High Frequency Trading)?” PDF Print
Wednesday, 23 April 2014 11:55

Zapraszamy na kolejne bezpłatne szkolenie pt. „Dokąd zmierza HFT (High Frequency Trading)?”.

„Dokąd zmierza HFT (High Frequency Trading)?”

6 maja 2014 r., godz. 17:30, sala wykładowa N2, ul. Newelska 6.

Dr Roman Weinfeld - Dom Maklerski Banku BPS S.A.

HFT - High Frequency Trading - czyli "Handel wysokich częstotliwości". W roku 1998 amerykańska U.S. Securities and Exchange Commission autoryzowała handel akcjami i instrumentami finansowymi na nowych elektronicznych platformach handlowych. W 2001 r. dwaj naukowcy z IBM pokazali na konferencji International Joint Conference on AI, że opracowany w IBM algorytm "MGD" może uzyskać znacząco lepsze wyniki na giełdach elektronicznych niż dowolny zespół działających "ręcznie" maklerów i że wymiar finansowy takiej automatyki "może wyrażać się w miliardach dolarów rocznie". Wraz z "decymalizacją" rynku akcji amerykańskich głęboko zmieniło to rynek - nastał wyścig w opracowywaniu coraz to szybszych algorytmów i systemów handlu elektronicznego. Na wykładzie, obok historii HFT, przedstawimy jego rolę w światowym handlu elektronicznym, problemy techniczne dla giełd, brokerów, informatyków i matematyków, problemy i wyzwania regulacyjne.

Osoby, które zgłoszą swój udział do 5 maja, po odbyciu szkolenia otrzymają certyfikat.