Panel dyskusyjny „Informatyzacja administracji publicznej w Polsce – potrzeby, rozwiązania, perspektywy” został zorganizowany przez Wydział Informatycznych Technik Zarządzania WSISiZ w ramach zadania 6 projektu „WSISIZ dla gospodarki opartej na wiedzy (GOW) - Z nami ułożysz swoją przyszłość”, współfinansowanego ze środków UE pt. „Współpraca z potencjalnymi pracodawcami”.
Panel odbył się w dniu
7 czerwca 2011 r. o godz. 17.00 w budynku WSISiZ przy ul. Newelskiej 6 w auli N2. W panelu uczestniczyło łącznie ponad 60 osób, w tym:
- Moderator - dr Jan W. Owsiński, kierownik projektu UE „WSISIZ dla gospodarki opartej na wiedzy (GOW) – Z nami ułożysz swoją przyszłość”, nauczyciel akademicki WSISiZ, pracownik naukowy Instytutu Badań Systemowych PAN, sekretarz generalny Polskiego Towarzystwa Badań Operacyjnych i Systemowych
- Prelegenci:
2a. Centrum Projektów Informatycznych MSWiA:
dr Zbigniew Olejniczak, dyrektor
mgr Izabela Adamska, kierownik projektu
mgr Konrad Kuczyński, kierownik projektu
2b. TK Telekom Sp. z o. o.:
dr inż. Andrzej Wilk, koordynator projektów informatycznych i telekomunikacyjnych
2c. Oddział Regionalny KRUS w Warszawie:
mgr inż. Paweł Zalewski, główny specjalista IT w Oddziale Regionalnym KRUS w Warszawie
2d. Przedstawiciele władz uczelni i wydziału:
prof. nzw. dr hab. Maciej Krawczak, rektor WSISiZ
dr Irena Woroniecka-Leciejewicz, dziekan Wydziału ITZ WSISiZ
dr inż. Andrzej Kałuszko, prodziekan Wydziału ITZ WSISiZ
- Nauczyciele akademiccy
- Studenci i Absolwenci WSISiZ.
Przeprowadzony panel spotkał się z żywym zainteresowaniem, o czym świadczy duża liczba jego uczestników. Stanowi to potwierdzenie wagi podjętej tematyki. Panel stał się forum wymiany myśli między władzami wydziału, nauczycielami akademickimi, pracodawcami i studentami. Wystąpienia prelegentów, a także głosy w dyskusji koncentrowały się na potrzebach i kierunkach rozwoju informatyzacji administracji publicznej w Polsce. W dyskusji panelowej zwrócono uwagę, że informatyzacja administracji publicznej wpisuje się w potrzeby społeczeństwa informacyjnego i jest możliwa dzięki upowszechnieniu cyfrowych technik informacyjnych i komunikacyjnych.