Dostosowanie istniejącego kierunku studiów Informatyka, studia I i II stopnia, do potrzeb rynku pracy |
|
|
Zasady uczestnictwa – regulamin
Uprawnienia i obowiązki Uczestnika Projektu
- Udział w Projekcie jest możliwy tylko po podpisaniu niezbędnych dokumentów.
- Uczestnik Projektu ponosi odpowiedzialność za treść podaną w kwestionariuszu uczestnika projektu, a w przypadku podania fałszywych danych Uczelnia zgłosi popełnienie przestępstwa odpowiednim organom.
- Uczestnik Projektu zobowiązany jest do potwierdzania swojej obecności na zajęciach na liście obecności.
- Uczestnik Projektu zobowiązany jest do wypełniania i składania ankiet oraz przekazywania Uczelni i instytucjom kontrolującym wszelkich informacji o projekcie.
- Uprawnienia i obowiązki Uczestnika Projektu są następujące:
Uczestnik Projektu – student kierunku Informatyka – jest uprawniony do nieodpłatnego udziału w przedmiotach, których listę określi dziekan Wydziału Informatyki.
Proces monitoringu i oceny
- Zgodnie z wymaganiami Projektu wszyscy jego uczestnicy podlegają procesowi monitoringu i kontroli, mającemu na celu ocenę skuteczności działań podjętych w ramach Projektu.
- W celu przeprowadzenia procesu monitoringu i oceny Uczestnicy Projektu zobowiązani są do udzielenia informacji w ramach organizowanych przez uczelnię badań ankietowych.
- Uczestnicy Projektu mają obowiązek brania udziału w badaniach ankietowych także w okresie sześciu miesięcy po zakończeniu uczestnictwa w Projekcie.
Rezygnacja i wykluczenie z projektu
- Uczestnik Projektu może zostać wykluczony z udziału w Projekcie w czasie jego trwania, jeżeli:
- z nieuzasadnionych powodów (wykluczając zdarzenia losowe, chorobę) nie uczestniczy w obowiązkowych zajęciach realizowanych w ramach projektu, a nieobecności na zajęciach przekraczają 20%; w takim przypadku Uczestnik Projektu jest zobowiązany do zwrotu kosztów dofinansowania; wysokość kwoty zwrotu dofinansowania zostaje ustalona indywidualnie w stosunku do każdego Uczestnika Projektu przy uwzględnieniu wszystkich okoliczności, dotyczących jego udziału w projekcie;
- nie wypełnia zobowiązań, określonych w § 23 ust. 1 i 2 Regulaminu studiów WSISiZ.
- Rezygnacja z uczestnictwa w Projekcie w czasie jego trwania musi być usprawiedliwiona ważnymi powodami osobistymi; wówczas Uczestnik Projektu zobowiązany jest do złożenia pisemnej prośby o skreślenie z listy w terminie do 7 dni od momentu zaistnienia przyczyn, uniemożliwiających dalsze uczestnictwo w Projekcie; w takim przypadku Kierownik Projektu może podjąć decyzję o zwolnieniu Uczestnika Projektu z obowiązku zwrotu kosztów udziału w Projekcie.
Postanowienia końcowe
- W przypadku spraw nie objętych niniejszym regulaminem decyzję podejmuje Kierownik Projektu.
- Wszelkie zmiany niniejszego regulaminu wprowadzane będą w formie pisemnej.
- Regulamin obowiązuje przez okres trwania Projektu.
- Aktualna treść regulaminu dostępna jest w Biurze Projektu oraz na stronie internetowej.
Uczestnicy projektu
- Uczestnikiem Projektu może być student WSISiZ, posiadający aktualną rejestrację, który został w wyniku przeprowadzonej procedury rekrutacyjnej zakwalifikowany do udziału w zadaniu projektowym.
- Limit przyjęć Uczestników Projektu, studentów WSISiZ jest następujący*:
Studenci zajęć unowocześnionych i dostosowanych do potrzeb rynku |
- |
240 |
* w trakcie całości trwania Projektu.
Przedmioty
W ramach zadania 7 projektu Wydział Informatyki WSISiZ wprowadza nowe przedmioty:
Celem kształcenia jest osiągnięcie przez studenta poziomu umiejętności wymaganego przy aplikowaniu na stanowisko młodszego programisty Ruby on Rails.
Podstawy programowania na platformę Android (informacje o kursie)
Cele kształcenia jest zapoznanie się z tematyką programowania aplikacji na platformę Android na bazie API w wersji 18. Dodatkowym celem ćwiczeń będzie rozwinięcie umiejętności programowania obiektowego w języku Java.
Celem kształcenia jest zapoznanie z tematyką tzw. mapowania obiektowo-relacyjnego (ang. Object-relational Mapping - ORM) na przykładzie biblioteki Doctrine dla PHP; przedstawienie różnic między modelami obiektowymi i relacyjnymi stosowanymi w aplikacjach WWW oraz sposobów konwertowania jednych na drugie. Dodatkowym celem ćwiczeń będzie rozwinięcie umiejętności programowania obiektowego w PHP.
Celem kształcenia jest przekazanie podstaw wiedzy teoretycznej dotyczącej języków formalnych – lingwistyki matematycznej oraz pokazanie praktycznych zastosowań tej wiedzy w konstrukcji różnych fragmentów kompilatorów języków programowania. W trakcie wykładu omawiane są: gramatyki, języki, automaty skończone i ze stosem. Studenci poznają podstawowe elementy kompilatora oraz stosowane w nich języki, metody i algorytmy.
Celem kształcenia jest zapoznanie studentów z tematyką związaną z budową profesjonalnego oprogramowania w środowisku C#.
Celem kształcenia jest wprowadzenie do tematyki Linuksa na urządzeniach wbudowanych i poznanie specyficznych ograniczeń systemów wbudowanych.
Terminarze
Rok akademicki 2013/2014
Rok akademicki 2012/2013
Rok akademicki 2011/2012
Rok akademicki 2010/2011
Ankiety
Rok akademicki 2013/2014
Rok akademicki 2012/2013
Rok akademicki 2011/2012
Rok akademicki 2010/2011
Dokumenty
|